Výsledky z květnových závodů

Na konci dubna a v květnu se napříč kategoriemi uskutečnilo několik kol soutěží družstvev a krajských přeborů jednotlivců. Zde jsou krátké informace z jednotlivých závodů. Více fotografií z jednotlivých závodů najdete v naší fotogalerii a na našem instagramu.

26. 4. – 1. kolo 1. kolo družstev staršího žactva (Kolín). Naši kluci letos bojují v dresu TJ Spartak Čelákovice. Výsledky.

27. 4. měli dorostenci první kolo družstev. Kuba Lenoch a Nikol Nováková, kteří letos hostují A. C. TEPO Kladno, závodili ve Staré Boleslavi. Družstvo dorostenců celkově zvítězilo a dorostenky skončily třetí. Výsledky.

29. 4. Sprinterský trojboj ve Staré Boleslavi. Celkem se zúčastnilo závodu 9 našich závodníků a v konkurenci Líbeznic a St. Boleslavi si nakonec v kategorii přípravek odvezla zalotou medaili Sabča Horáková a bronz ve stejné kategorii získala Nikča Švermová. Výsledky

3. 5. mělo mladší žactvo ve Staré Boleslavi první kolo družstev. Za deštivého počasí naše družstvo dívek obsadilo 6. místo. Naši kluci hostovali za družstvo St. Boleslavi a svými výkony výrazně přispěli k vítězství svého družstva v tomto kole. Výsledky.

5. 5. Kuba Lenoch vybojoval na vícebojařském krajském přeboru dorostenců v Benešově krásnou bronzovou medaili. Výsledky.

8. 5. mladší žactvo se představilo na krajském přeboru jednotlivců v Kutné Hoře. Většina našich závodníků patřila ročníkově k těm mladším a tak to tentokrát na stupně nestačilo, ale odvezli si alespoň několik osobních rekordů. Výsledky.

12. 5. rozběhla se také soutěž družstev přípravek a první kolo se uspořádal Český Brod. Naše družstvo A skončilo celkově třetí, druhé naše družstvo pak obsadilo třináctou pozici. Z jednotlivců se na stupně vítězů probojovala Nikol Švermová (2. místo v dálce a 3. místo v běhu na 60m a v hodu raketkou), Anička Kučera (2. místo v běhu na 60m), Bára Doušová (2. místo v běhu na 60m a v dálce), Tereza Pavelková (1. místo v hodu raketkou), Tobiáš Stupka (2. místo v hodu raketkou a 3. místo v dálce). Výsledky.

18. 5. týden po mladším žactvu měly své krajské přebory také starší kategorie. Dorostenci a junioři bojovali o krajské medaile v Kolíně. Nejlépe si z našich závodnic vedla Ema Vyšínská, která si odvezla zlato za vítězství v běhu na 800 metrů, Kuba Lenoch přidal stříbro ve skoku dalekém. Kromě toho získala zlato v běhu na 100 metrů a bronz ve výšce Kačka Kučerová, která je už závodnicí Nehvizd, ale připravuje se částečně také pod vedením našeho trenéra Honzy Bílého.

19. 5. ve Vlašimi si to o krajské medaile rozdali starší žáci a žákyně. Z našich závodníků se nejvíce dařilo Martinu Zemanovi, který vybojoval v běhu na 200 metrů překážek bronzovou medaili. Výsledky.

25. 5. Kuba Lenoch se představil na 2. kole družstev mužů v dresu A. C. TEPO Kladno a družstvu dopomohl k celkově druhému místu v tomto kole. Výsledky.

27. 5. v semifinále Čokoládové tretry v Ostravě se představila Sabča Horákováv běhu na 300 metrů. Přestože si zaběhla skvělý osobní rekord a její čas 47,27 by ve všech předchozích ročnících stačil na finále a někdy i na medaili, tak tentokrát byla konkurence opravdu vynikající a stačilo to na celkové 12 místo. Výsledky.

31. 5. druhé kolo družstev staršího žactva se tentokrát uskutečnilo ve Vlašimi. Výsledky.

31. 5. v Čelákovicích se uskutečnilo 2. kolo družstev přípravek a naše družstvo A skončilo celkově třetí a družstvo B dvanácté. Z jednotlivců se Honza Čermák 3. místo (400m), Nikol Švermová 1. místo (400m a dálka), 3. místo (kriket), Anička Kučera 2. místo (kriket) a 3. místo (dálka), Rozálka Dolečková 3 místo (kriket). Výsledky.

31. 5. Stará Boleslav uspořádala pětiboj pro mladší žactvo a z našeho oddílu se ho zúčastnily čtyří dívky. Za deštivého počasí se nejlépe vedlo Sabče Horákové, která skončila v konkurenci starších dívek na třetím místě. Amálka Kučerová skončila pátá a hned za ní byla Emča Studená na šestém místě. Sofče Filípkové se bohužel hodně nevydařily překážky a tak i přes vítězství v kriketu skončila celkově dvanáctá. Výsledky.